Hedefe yönelik ve etkili solunum yolu tedavisi

Bilimsel olarak kanıtlanmış en etkili solunum yolu tedavisinin hedefe yönelik uygulanmasıyla daha yüksek yaşam kalitesi.


 

Tamamen kompakt ve hafiftir. SpiroTiger® ın iki versiyonu mevcuttur. İlki yeni başlayanlar için SpiroTiger® STGO ve daha gelişmiş sporcular için olan ise SpiroTiger® STSMART‘tır. Cihazdaki bilgisayar bağlantısı ve yazılım desteği sayesinde egzersiz bilgileri bilgisayara gönderilebilir. Bu gözlemlemeyi ve egzersizleri bilgisayardan takip edilmesini kolaylaştırır. SpiroTiger® ana hava kısmı, özelleştirilmiş hava alma kesesi ve kişisel parametrelerin ayarlanabildiği, egzersizlerin gözlemlenebildiği bir ekran gibi ayrılabilir ana parçalardan oluşur. Tamamıyla hijyen sağlamak için tüm parçalar ayrılıp kolaylıkla temizlenebilir.Akciğer hastalıkları

KOAH tedavisine etkilidir.

Sağlık üzerinde olumlu etkileri vardır

 

Kas-iskelet hastalıkları

Kas-iskelet sistemi ağrısının azaltılmasında ve bu durumun yaşam kalitesinde oluşan eksikliklerinin telafisinde etkilidir.

 

Nöromüsküler hastalıklar

Nöromüsküler hastalıkların çeşitli semptomlarının etkili bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olur.

Nefes almak, en önemli yaşam süreçlerinden biridir – herkes bunu bilir, ama çoğu buna dikkat etmez. Diyafram, karın kasları, boyun kasları ve göğüs kasları dahil olmak üzere, 370 kas kadar nefes alma sürecine katılır.

Buna göre, insan nefes değişim sistemi son derece karmaşıktır ve bu nedenle birçok hastalık sırasında hasara karşı çok savunmasızdır. Çok sayıda bilimsel çalışma, doğru ekipmanı kullanarak uygun solunum kas eğitiminin, çeşitli hastalıkları olan hastaların tedavisini etkin bir şekilde desteklediğini kanıtlamıştır.

Zayıflamış solunum kasları tüm organizmanın genel verimliliğini azaltır ve bazı durumlarda yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Unutma ki nefes almak hayattır!

SpiroTiger® gibi benzersiz bir mobil cihaz yardımı ile uzman bir solunum eğitimine başlayabilirsiniz.

SpiroTiger®, bireysel olarak programlanmış bir plan ve sağlığınıza, akciğer hacminize ve yeteneklerinize göre uyarlanmış parametrelerle zorla solumaya dayalı bir sistemdir.

SpiroTiger® , özellikle solunum kaslarının direncini eğiten, nefes darlığını gideren, kardiyovasküler sistemi ve kas-iskelet sistemini (RMET / hyperpnea isocapnica) aşırı yüklemeden nefes alan tek jimnastik sistemidir . Omurganın koordinasyon ve solunum kapasitesini, duruşunu ve hareketliliğini arttırır. SpiroTiger kolay, güvenli ve her yerde antrenman yapmanıza izin veriyor. Çocuklar ve yaşlılar dahil herkes fiziksel uygunluk ve yaşam kalitesinde kalıcı bir iyileşme elde eder.

Solunum kaslarının direncini artırın.

Solunum sistemimiz için gündüz ve gece yüksek seviye performans gereklidir. Vücuda kalıcı hasar vermemek için herhangi bir mola veremezsiniz! Nörokimyasal koruma refleksi, solunum kaslarının (diyafram, interkostal kaslar ve destek kasları), yorgunluk sınırlarına ulaşmasını önler: nefes işlenir olmaz, periferik kaslara kan akışı büyük ölçüde azalır. Azalan oksijenasyon, yorgunluk hissine (kollar, bacaklar) ve sonuç olarak netlik kaybına neden olur.

Bu nörokimyasal refleksi bilmeyen herkes, yanlışlıkla bu duyuları periferal kasların eğitim eksikliğine bağlayacaktır. Çok sık neden, solunum sisteminin etkinliğinin olmamasından kaynaklanır. Bu, metabolik acı çekmenin başlangıcında çok belirgindir (obezite, diyabet, kardiyovasküler acı, yüksek tansiyon: metabolik sendrom).

SpiroTiger İle nefes alma Egzersizlerinde kimler eğitilmeli?

Nefes almak, refahımızı farklı şekillerde etkileyen hayati öneme sahip bir süreçtir. Verimli bir solunum kas sistemi, kişinin yaşam kalitesini kalıcı bir şekilde iyileştirmenin öncülüdür. Aslında, solunum sisteminin eğitimi eksikliği performansı ve fiziksel durumu büyük ölçüde sınırlayabilir. SpiroTiger ile fonksiyonel solunum fonksiyonlarının eğitimi, omurganın koordinasyonunu, duruşunu ve hareketliliğini arttırır.

SpiroTiger işlevselliği ve solunum kas sisteminin direnciyle ilgili eğitimlerle herkes – hatta çocuklar ve yaşlılar, fiziksel formda ve yaşam kalitesinde kalıcı bir iyileşme elde eder.

SpiroTiger® İle nefes eğitimlerinin sonucunda

  • Dayanıklılık ve performansta önemli artış
  • Genel fiziksel formdalıkta gözle görülür artış
  • Stres altında geliştirilmiş yüksek performans
  • Yarışmalar ve eğitim sırasında ve sonrasında daha kısa iyileşme süreleri.
  • Solunum kaslarında dayanıklılığın gelişmesi
  • İskelet kasları için optimize oksijen kaynağı
  • Stres sırasında ve sonrasında laktatların daha çabuk analizi
  • Stres altında solunum sisteminin koordinasyon yeteneğinin gelişmesi
  • Boyun, karın ve sırt kaslarının güçlendirilmesi

STMedical® – etkili bir solunum tedavisi

STMedical®, solunum kas tedavisi için mobil bir cihaz olarak sınırlı solunum veya stabil kronik obstrüktif akciğer hastalığı (COPD) veya kistik fibroz (CF) gibi spesifik solunum yolu hastalıkları olan hastalara yöneliktir. STMedical®, kontrollü CO2 yeniden solunumu (izokapnik hiperpne denilen) ile zorla nefes alma ilkesine dayanan dünyanın ilk solunum sistemidir. Cihaz, tıbbi solunum tedavisi için özel olarak geliştirilmiştir ve tıbbi öneride kullanılır.

STMedical® solunum kası tedavisi

Zorla solunması ve yaklaşık 7mBar’lık asgari dirence karşı ekshalasyon yoluyla, solunum kasları özellikle güçlendirilir ve tüm toraks mobilize edilir. Solunumun tamamı, işlevsel bir şekilde koordine edilir ve güçlendirilir. Dayanıklılık, güç ve koordinasyon açıkları etkili bir şekilde ele alınmaktadır. Solunum tedavisinin kişisel hedeflere optimum şekilde adapte olmasını sağlamak için, tedavi ayarları akciğerlerin hayati kapasitesine (VC), solunum sınır değerine (MVV) ve hastanın sağlık koşullarına dayanır.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.