BERTEC Denge Sistemleri ve Kuvvet Platformları

Otuz yılın üzerinde ölçüm mükemmeliyeti

Bertec’in ürünleri, otuz yılı aşkın süredir biyomekaniğin mükemmel mirasını temsil etmektedir. Doğruluk ve hassasiyete dayalı çözümler sunuyoruz. Dünya genelinde mühendislik çalışmalarımız, insan hareketinin daha derin anlaşılmasını mümkün kılmak için dünya çapında güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır.

Neden Bertec ?

 • Benzersiz Strain Gage ölçüm sistemi kuvvet platformu üzerinde birçok avantaj sunar.
 • Yüksek doğruluk, doğrusallık ve hassasiyet.
 • Yüksek doğal frekans ve sönümlendirme.
 • Son derece geniş ölçüm aralığı ve mükemmel çözünürlük.
 • Yüksek aşırı yük koruma ve yıllarca hemen hemen hiç bozulmadan kullanım imkanı.
 • Bertec garantisiyle güvenilir özellikler ve kalibrasyon.

 

Güvenebileceğiniz Klinik Çözümler

Bertec, dinamik postürografi ve etkileyici sanal gerçeklik gibi ileri çözümlerle klinik ekiplerin, hastaların ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olur. Biyomekanik ölçüm ve test konusundaki kolektif bilgimizi sürekli olarak derinleştirerek, denge ve hareketlilik alanındaki klinik uygulamanın etkinliğini ilerletiyoruz.

Titizlikle Tasarlandı

Dünya genelindeki endüstri liderleri tarafından tercih edilen Bertec, kesin ölçüm arayanlar için tam olarak tasarlanmış çözümler sunar. Tasarımdan mühendisliğe ve üretime kadar her detaya dikkat ediyoruz, böylece biyomekanik alanında insan vücudunun anlayışını ilerletebilir.

Dünya Çapında Güvenilen Donanım

Bertec’in teknolojisi doğruluğu ve güvenilirliği ile ünlüdür. Biyomekanik donanım uzmanlığımız, kendi alanlarında yenilikçi çözümler yaratan endüstri lideri yazılım şirketleri tarafından her gün kullanılmaktadır. OEM platformumuz ve hizmetlerimiz, ürünleriniz ve işiniz için kullanılabilir.

Araştırma Ürünleri

Kuvvet Platformları

Lider yürüyüş araştırmacıları Bertec kuvvet plakalarını seçiyor. Dünya çapında yüzlerce klinik ve laboratuvarda binlerce araştırma projesi, kuvvetleri, momentleri, yönleri, torkları ve basınç merkezlerini hesaplamak için Bertec kuvvet plakalarına güveniyor.

 • Hem üst montaj hem de ayak montaj seçenekleri mevcut
 • Kayma olmadan belgelenmiş üstün doğruluk
 • % 0 sinyal karışma ile mükemmel çözünürlük – piyasanın en iyisi
 • % 100 dijital kodlama ile dış kaynaklardan sinyal karışması yaşanmaz
 • Geniş ebat ve yük kapasitesi
 • En güçlü endüstri garantisi

Bertec kuvvet plakaları, gerinim ölçer teknolojisi, yenilikçi tasarımlar ve kaliteli üretim kullanarak yürüyüş, denge, ergonomi ve spor analizleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Kuvvet plakaları çeşitli boyutlarda ve yük aralıklarında mevcuttur ve pasif işaretleyiciler, aktif işaretleyiciler veya manyetik sensörler kullanan kamera tabanlı sistemler dahil olmak üzere herhangi bir hareket analiz sistemi ile kullanılabilir.

Kuvvet plakası sinyali, amplifikatör – dijital, analog veya çift dijital / analog çıkış tercihinize göre beslenir. Dijital sinyal çıkışı, analogdan dijitale (A / D) sinyal dönüşümü için ek bir PC kartı gerekmeden doğrudan standart bir USB portuna takılabilir.

Dijital satın alınan yazılımı kullanıcının özel tasarlanmış yazılımlara ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde veri toplamasını sağlar.

Denge plakaları ve zıplama plakaları özel kuvvet plakalarıdır. Bertec Kuvvet Platformları aynı anda x, y ve z eksenleri boyunca üç kuvvet bileşenini ve x, y ve z eksenlerinde üç moment bileşeniyle birlikte toplam altı çıkış ölçer. Denge ve zıplama plakaları, Dikey Kuvveti ölçer ve Basınç Merkezini (CoP) hesaplamak için kullanılabilecek iki momenti ölçer.

FP-4060-05-PT

Taşınabilir Kuvvet Platformu

Taşınabilir Kuvvet Platformu Özellikleri

Hafif dizayn ve sağlam yapıya sahip,

Ayarlanabilir ayak yapısı hassas ölçümler için düz olmayan yüzeylerde bile doğru verileri sağlar

Standart yükleme aralığı 5,000 N, 10,000 N’dur ve opsiyonel olarak istenilen ölçüm sağlanılabilir

Mükemmel çözünürlük ve yüksek doğal frekansa sahiptir

Kuvvet plakasının doğal frekansı, yüksek darbe kuvvetlerinin dahil olduğu çalışmalar için önemli bir parametredir (örneğin, koşma, etki inişi, vb.). Darbe kuvvetleri, kuvvetin çok çeşitli frekanslar içerebileceği bant sınırlarında uyarım kaynağıdır. Bu frekanslar, kuvvet plakasının temel yapısal modlarını harekete geçirebilir ve çıkış sinyalinin kararsız olmasına neden olabilir. Yukarıdaki tablo, kuvvet plakalarının ilk yapısal modu için doğal frekansları listeler. Darbe çalışmaları için doğal frekansın olabildiğince yüksek olması önerilir. Kuvvet plakasının doğal frekansı, içsel ve dışsal faktörler tarafından belirlenir. İçsel faktörler toplam kütle, üst ve tabanın sertliği ve dönüştürücüler gibi fiziksel özelliklerdir. Bertec kuvvet plakaları için bu fiziksel özellikler yüksek doğal frekansa sahip olmak için tasarım aşamasında optimize edilir. Dışsal faktörler ise kuvvet plakasının çalışma koşulları ile ilgilidir. Örneğin montaj yüzeyinin montaj tipi ve durumu genel sistemin doğal frekansının, yukarıdaki tabloda listelenenlerden farklı olmasına neden olabilir.

BERTEC Koşu Bandı

Bertec’in Koşu Bantları serisi yürüme laboratuvar alanı gereksinimlerini azaltmak ve geleneksel yürüyüş yolunun doğasında var olan sınırlamaları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.Her bir koşu bandı, bir dizi gerilim ölçülü yük transdüserinden ve sinyal koşullandırma için dahili bir dijital ön amplifikatörden oluşur.

Bertec koşu bandı sinyal alma ve koşullandırma için son teknoloji ürünü 16 bit dijital teknolojiyi kullanır. Bu teknoloji, kalibrasyon matrislerinin kullanılmasını gereksiz kılar, çünkü her bir koşu bandı yarısı, üzerinde dijital olarak saklanan kalibrasyon matrisi ile birlikte gelir. Koşu bandı ile kullanılabilen harici amplifikatörler kullanıcıya üç sinyal çıkış alternatifi sunar: dijital, analog veya çift dijital / analog çıkışlar. Dijital sinyal çıkışı, analog-dijital (A / D) sinyal dönüşümü için ilave bir PC kartı gerekmeden doğrudan bir kişisel bilgisayarın standart USB portuna takılabilir. Bu tak-çalıştır teknolojisi, asgari bir süre içinde daha basit bir kurulum prosedürüne izin verir.

Dizayn

Eşsiz tasarım özellikleri koşu bandının üstün dinamik özelliklerine kavuşmasını sağlar.

 • Çift kayışlı koşu bandı bağımsız olarak kontrol edilebilen iki banda sahiptir ve her bir yarı bantta hareketlerin yokuş analizi için sisteme eklenebilen 6-modüler eğim özelliğine sahiptir.
 • Kontrol elektroniği tıbbi olarak izole edilmiş transformatörleri içerir.

Hayvan çalışmaları için daha küçük bir FIT versiyonu mevcuttur (Mini-FIT). Mini-FIT, dört ayaklı hayvan çalışmaları (Quad-FIT) için bağımsız olarak kuvvetleri ölçen dört banda sahip olacak şekilde yapılandırılabilir.

Bertec koşu bantları zemine yapıştırılmış montaj plakalarına monte edilir. Böyle bir konfigürasyon her bir yarının toplam izolasyonu ile birlikte koşu bandının stabil çalışmasını sağlamaktadır.

Benzersiz özellikler

Her iki yönde de bağımsız kayış kontrolü.

 • %100 dijital şifreleme ile dış kaynaklardan sinyal karışmasına izin vermez.
 • Her bir kayıştan bağımsız 6 bileşenli yük ölçümü (Fx, Fy, Fz, Mx, My, Mx).
 • İsteğe bağlı bakım paketleri ile bir yıl standart garanti.

Opsiyonel Ekipman Eğim:

Daha çeşitli test yapmanız için 15 dereceye kadar yokuş yukarı ve yokuş aşağı hareketlerinizi analiz edin.

Üst yapısı ve emniyet:

 • Hasta güvenliğini sağlar.
 • Düşmeyi ve yol dışı hareketi önler.
 • Kullanıcılar test sırasında rahat ve güvenli olabilirler.

BERTEC Denge Platformları

Bertec Denge platformları denge bozukluğu olan hastaları rehabilite eder ve performanslarını arttırmak için sporcuları eğitir. İnsan dengesi karmaşık bir kontrol sistemine dayanır. Bertec denge platformları doğru ve objektif ölçümler için gerekli olan ayrıntıları aktarır. Bertec’in 3 bileşenli denge plakaları dikey gücü ve Basınç Merkezi (CoP) için 2 momenti ölçer özelliktedir.

Doktorlar, fizyoterapistler, odyologlar ve geriatrik uzmanlar artık Bertec Denge Platformu sistemini kullanarak zayıf yönleri tanımlamak, hastaları eğitmek ve zaman içinde hastanın ilerlemesini izlemek için anlamlı sonuçlar elde edebilirler.

Denge platformlarımız bağımsız bir ürün olarak veya BalanceCheckTM sistemimizin bir parçası olarak mevcuttur. Her biri veri toplama yazılımı ve bir USB kablosu ile birlikte gelir. Dahili 16 bit dijital verileri kolayca bilgisayarınızın USB bağlantı noktasını kullanarak elde etmenize olanak sağlar.

Bertec denge platformları sağlam ve dayanıklı oldukları kadar kurulumu ve çalıştırması kolaydır. Düzgün olmayan yüzeylere karşı koymak için ayarlanabilir bir ayağı ve ayak hizalaması için üst yüzeydeki uygun işaretleyicileri vardır. Bertec denge platformları postüral kontrol ve insan dengesi ile ilgili diğer çalışmalar için mükemmel çözümler sunmaktadır.

Benzersiz özellikler

 • Gelişmiş teknoloji ve yüksek çözünürlüklü kaliteli sonuçlar sağlar.
 • Uygun tarama ve eğitim modülleri kullanarak objektif değerlendirme ve dokümantasyon sağlar.
 • Kullanıcı dostu Windows tabanlı yazılım ekranda talimatları sağlar.
 • Acil kullanım sağlar.
 • Düşük profilli, hafif ve taşınabilir.
 • %100 dijital şifreleme ile dış kaynaklardan sinyal karışmasına izin vermez.

BalanceCheck Screener TM, hastanın denge probleminin görsel, vestibüler veya propriyoseptif olup olmadığını belirler.

BalanceCheck TM Yazılım Protokolleri, hastanın ayakta dururken dengeyi sağlamasını ve rehabilitasyon yoluyla ilerlemelerini hızlı bir şekilde değerlendirir.

İÇİNDEKİLER:

 • Denge Platformu
 • Titreşimli Sünger Yüzey
 • BalanceCheck TM Tarama
 • Yazılım
 • Kullanım kılavuzu
 • USB Kablo

BalanceCheckTM Taşınabilir Denge Platformları

BalanceCheck TM Standart Screener paketi, bir tutacak güvenlik yapısının eklenmesiyle oluşmuştur ve Taşınabilir Denge Platformu paketindeki her şeyi içerir.

Emniyetli yapısı ile kullanımı kolay, ergonomik tasarımlı korkuluklarlahasta konforunu ve güvenliğini artırır.

İÇİNDEKİLER:

 • Denge Plakası
 • Titreşimli Sünger Yüzey
 • BalanceCheck TM Tarama
 • Yazılım
 • Kullanım kılavuzu
 • USB kablosu
 • Parmaklıklı Güvenlik Sistemi
 • (Opsiyonel: Vücut tipi emniyet kemeri)

Gelişmiş Denge Tarama Sistemi

BalanceCheck TM Standart Screener ve Trainer, denge bozukluğu olan hastaları rehabilite eder ve sporcuları performanslarını arttırmak için eğitir.

BalanceCheck TM Eğitim Yazılımı Protokolleri, özelleştirilebilir denge zorlukları ile denge iyileştirme için tutarlı ve sistematik bir rehabilitasyon yolunu belgeler ve yönetir.