Delsys Yüzeyel EMG

 

Delsys EMG sistemleri dünyanın her yerindeki eğitim kurumlarında, güvenilir, kullanımı kolay ve araştırmacılar için en yüksek doğruluk değeri sağladıkları için vazgeçilmez hale gelmiştir. Geleneksel masaüstü EMG sistemlerinden gelişmiş Trigno ™ kablosuz laboratuvar ve mobil sistemlere kadar çığır açan dEMG sistemi Delsys ürün ailesini sunmaktan gurur duymaktadır. Emg Sistemleri ve sensörleri gürültü girişimini en aza indiren ve her seferinde sinyal güvenilirliği ve doğruluğu sağlayan özel bir teknoloji kullanmaktadır.

EMG NEDİR?

EMG veya elektromiyografi, sinir ve çizgili kasların elektrik potansiyelinin incelenmesine dayanan bir nörolojik tetkik yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan tıbbi cihaza elektromiyograf, cihazın kaydettiği veriye elektromiyogram denir. (Vikipedi)

EMG’nin kullanım alanlarından bazıları:

 1. Nöroloji: Nöromüsküler bozuklukları teşhis etmek ve izlemek için kullanılır. Sinir sistemi ile ilgili sorunları tespit etmeye yardımcı olabilir.
 2. Ortopedi: Kas zayıflığı, kas koordinasyonu ve diğer kas-skeletal sorunları üzerindeki etkilerini değerlendirmek için kullanılabilir.
 3. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon: Kas aktivitesini değerlendirmek ve tedaviye uygun egzersiz programları oluşturmak için kullanılır.
 4. Ergonomi ve Biyomekanik: İnsan hareketlerini ve kas aktivitesini inceleyerek, işyerlerindeki ergonomik faktörleri ve vücut mekaniğini değerlendirmek için kullanılabilir.
 5. Spor Tıbbı: Sporcuların kas fonksiyonları, kas yorgunluğu ve performansını değerlendirmek amacıyla kullanılır.
 6. Nörofizyoloji Araştırmaları: Beyin ve sinir sistemi ile ilgili araştırmalarda, kas aktivitesini anlamak için kullanılır.

EMG, genellikle bir cihaz aracılığıyla elektrotlar yardımıyla kasların yüzeyinde veya içindeki elektrik sinyallerini kaydederek gerçekleştirilir. Bu kayıtlar, kas fonksiyonları, kas koordinasyonu ve sinir-müsküler iletişim hakkında değerli bilgiler sağlar.

Yüzeyel EMG’nin Faydaları:

 1. Non-invaziv: Yüzeyel EMG, cilde yerleştirilen elektrotlar aracılığıyla kas aktivitesini ölçer ve cilt üzerinden bilgi toplar. Bu, iğneli EMG’ye kıyasla daha avantajlıdır çünkü kas içine iğnelerin sokulması veya elektrotların kas içine yerleştirilmesi gerekmez.
 2. Daha Az Rahatsız Edici: İğneli EMG, kas içine iğnelerin yerleştirilmesini içerdiği için bazı durumlarda denekler için daha rahatsız edici olabilir. Yüzeysel EMG ise sadece cilt üzerine elektrotların yerleştirilmesini gerektirir, bu da daha az rahatsızlık yaratır.
 3. Geniş Alan İncelemesi: Yüzeyel EMG, genellikle bir bölge üzerindeki birçok kasın aktivitesini aynı anda değerlendirebilir. Bu, geniş bir kas grubunun koordinasyonunu ve etkileşimini inceleme avantajı sağlar. İğneli EMG daha spesifik kaslara odaklanma eğilimindedir.
 4. Daha Hızlı ve Daha Pratik: Yüzeyel EMG’nin uygulanması genellikle daha hızlıdır ve iğneli EMG’ye göre daha pratiktir. Yüzeyel Emg belirlenen kas grubunun üzerine kolaya yerleştirilir ve data almaya hazır hale gelir.
 5. Mobilitesi Yüksektir: Yüzeyel EMG, deneklerde ve uygulanabilirlik açısından farklı pozisyonlarda, yürürken, eğilirken hatta spor yaparken bile kullanılabilir. Mekan ve hareket fark etmeksizin istediğiniz yerde ve koşulda yüzeysel emg ile araştırmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kablosuz Biofeedback Sistemi

Trigno EMG

İnsan Hareketi Çalışmaları İçin Özel Olarak Tasarlanmıştır.

Trigno Araştırma Sistemleri

Trigno Araştırma Sistemleri

Araştırmalarınızda kullanacağınız senkronize EMG + IMU kayıtlarınız için güvenilir, amiral gemisi sistemimiz.

Trigno Maize Sistemleri

Trigno Maize Sistemleri

Trigno Research+ Sistemimizle uyumludur. Bu 16-kanallı HDsEMG sensörü, dinamik hareketler sırasında kasların gerçek zamanlı çok noktalı EMG kayıtlarını sunarak gelecek nesil araştırma uygulamaları için kullanıma hazırdır.

Trigno Lite Sistemleri

Trigno Lite Sistemleri

Başlangıç seviyesi EMG sistemi; güçlü ve araştırmaya değer sonuçlar sunar.

Trigno Mobil Sistemleri

Trigno Mobil Sistemleri

Klinik ve eğitim uygulamaları için hareket halindeyken kullanılan araçlar.

NeuroMap Sistemleri

NeuroMap Sistemleri

Hareketin, sinir sistemi tarafından nasıl kontrol edildiğini incelemek için tasarlanan NeuroMap Sistemimiz.

Trigno Centro Sistemleri

Trigno Centro Sistemleri

EMG’yi favori araçlarınızla birleştirin.
Araştırmalarınızda bilinmeyenin peşinde koşmak, karmaşık araçlar ve kapsamlı kurulumlar gerektirir. Trigno Centro, gelişmiş yollar sağlayarak bu zorluğun üstesinden geliyor.

Trigno Sensörleri İle Tanışın.

Klinik ve eğitim uygulamaları için hareket halindeyken kullanılan sensörler.

“Delsys elektromiyografi alanını yeniden tasarlıyor.”