FNIRS (İŞLEVSEL Yakın kızılötesi spektroskopi )

Yakın kızılötesi spektroskopi (NIRS), Artinis cihazları gibi, özellikle insan dokusunun iki karakteristiğine dayanan bir tekniktir. İlk olarak, dokunun yakın kızılötesi (NIR) aralığındaki ışığa göre nispeten saydam olma özelliği. İkincisi ise hemoglobinin oksijene bağlı olarak ışığı emme karakteristikleri. Farklı dalga boylarını kullanarak, oksijenli ve oksijensiz hemoglobin konsantrasyonlarındaki göreceli değişiklikler sürekli olarak gösterilebilir. Optik oksimetri ve özellikle yakın kızılötesi spektroskopi, çeşitli organların, örneğin kas ve beyin, oksijenlenme durumunu ve hemodinamiklerini değerlendirmek için kullanılan bir araçtır. NIRS prensibini kullanarak, laboratuar veya sahada özel eğitimli personel gerektirmeden oksijenli ve oksijensiz hemoglobin değişikliklerini non-invazif ve ekonomik bir şekilde izlemek mümkün hale gelir.

NIRS NEDİR ?

25 YILLIK DENEYİM

Kendi araştırma alanımızdan da yola çıkarak bir araştırma projesine başlarken en çok önem taşıyan şeyin ne olduğunu biliyoruz. Yılların deneyimiyle NIRS kullanarak, araştırma danışmanlığı, ürün tanıtımları, tam müşteri desteği, müşteri ziyaretleri ve araştırmanızı daha ileri taşımanıza yardımcı olacak birçok hizmet sunuyoruz.

KABLOSUZ VE ESNEK SİSTEMLER

Yüksek kaliteli çok kanallı ve esnek NIRS araştırma cihazları, entegre NIRS EEG çözümleri ve spor bilimi uygulamaları için kablosuz cihazlar üretiyoruz. Tasarımlarımızda kullanılabilirliğe odaklanıyor ve piyasada bulunan en iyi bileşenleri seçmeye özen gösteriyoruz.

AMACA UYGUN ÇÖZÜMLER

Her bir araştırma için kullanıcıya özgü çözümler sunuyoruz. Bu nedenle cihazlarımız fNIRS, bilişsel nörobilim, fizyolojik çalışmalar, BCI ve sanal gerçeklik, hipoksi araştırmaları, Alzheimer ve Parkinson, rehabilitasyon, işitsel araştırmalar, pediatrik çalışmalar gibi geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılıyor.

HİÇ OLMADIĞI KADAR RAHAT

Brite

Beynin oksijenasyon ölçümünü yapan, kullanıcı dostu giyilebilir çok kanallı fNIRS cihazı

Oxymon

Beyin ve kas dokusunda oksi-, deoksi-, toplam hemoglobin konsantrasyon değişikliklerini ve doku doygunluk indeksini (TSI) ölçen gelişmiş fNIRS sistemi

Şuan için Oxymon stoklarımızda bulunmamaktadır.

Octamon Mini

 

Oksi, deoksi ve toplam hemoglobini non-invaziv şekilde ölçen 8 kanallı fNIRS

Portalite

Yerel doku doygunluk indeksinin (TSI) yanı sıra oksijenli, oksijensiz ve toplam hemoglobin konsantrasyon değişikliklerini ölçen gerçekten hafif ve gelişmiş bir oksijen izleme cihazı.

fNIRS-EEG

Entegre edilmiş fNIRS EEG sistemi beyin aktivitesini eksiksiz ölçmenizi sağlar.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.