Nurostym TES

Nurostym tES, transkraniyal elektriksel stimülasyon (tES) için kapsamlı bir çözümdür. Bu cihaz, tDCS, tACS, tRNS, darbeli tDCS, AM-tACS ve Analog Giriş stimülasyon modları sunar. Nurostym tES, çalışma tasarımında tam esneklik sağlar ve çalışma tekrarlarını kolayca standartlaştırma yeteneğine sahiptir.

Araştırmacının titiz ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanan bu cihaz, tES araştırmalarını gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi standart olarak içermektedir.

Stimülasyon parametreleri üzerinde tam kontrol, programlanabilir protokoller, SHAM ve çift-kör kontrol ile gelişmiş güvenlik fonksiyonlarına tam entegre edilebilen bir tES cihazı, bilimsel araştırmaların vazgeçilmezidir.

ÖZEL MR-UYUMLU ÇÖZÜMLER

Özel MR-uyumlu stimülasyon kabloları artık 1, 3 ve 7 Tesla tarayıcıları için mevcuttur. Bağlantı genellikle bir DB-9 konektör aracılığıyla, Tarayıcınızın filtre paneli üzerinden gerçekleştirilir.

Özel Bilgisayar Uygulaması

Stimülasyonun tüm yönleri, özel Windows bilgisayar uygulamasından yapılandırılabilir ve kontrol edilebilir.

Özel stimülasyon paradigmaları, nurostym cihazındaki sekiz önceden ayarlanmış pencereden birine kaydedilebilir veya stimülatör aracılığıyla normal şekilde iletilir. Daha karmaşık araştırma çalışmaları ve önceden belirlenmiş özellikler aracılığıyla tetiklenmiş olan çalışmalar için back-to-back protokoller de düzenlenebilir.

Ayrıca, tetikleme modları özel bir pencere üzerinden düzenlenir, kullanıcıya stimülasyonu bir tetikleme girişi üzerinden başlatma ve/veya durdurma veya tetikleme seçeneği üzerinden daha fazla yapılandırma imkanı sağlar. Karmaşık tetikleyiciler de bulunabilir.

Nurostym uygulaması,güncellemeler mevcut olduğunda stimülasyon çalışmalarını indirme ve yazılım/firmware güncellemelerini yapma işlevini yerine getiren bir portal olarak hizmet verir.

Gelişmiş İmpedans Kontrolü

Yüksek seviyedeki impedansın bulunduğu devreler, katılımcının stimülasyon sırasında rahatsız edici hissiyatlar bildirmesine neden olabilir.

Bu durumu kontrol etme imkanı sağlamak amacıyla, nurostym’de çok aşamalı bir alarm ve kesme sistemi uygulanmıştır. Belirli bir impedans seviyesine ulaşıldığında bir alarm çalabilir, bunun üzerine müdahale yapılarak impedans düşürülebilir. İkinci bir aşama da uygulanabilir, bu aşamada cihaz, impedans ikinci bir seviyeye ulaştığında güvenli bir şekilde stimülasyonu sonlandırır.

Nurostym, maksimum 50 kilo ohma kadar olan impedans değerlerindedir.

nurostym ARAYÜZÜ (IO Kutusu)

7 BNC bağlantısı, bir adet 15 pinli D-Tip konnektör ve üç adet touchproof bağlantısı ile, yeni ARAYÜZ modülü, nurostym’u esnek stimülasyon seçenekleri konusunda eşsiz kılar.

5 BNC portu tetiklemelere ayrılmıştır (iki giriş, üç çıkış), 2 BNC portu analog bağlantılara ayrılmıştır. Analog giriş, nurostym’un üçüncü taraf bir kaynaktan istenilen dalga formlarını almasına olanak tanırken, analog çıkış, bir 3. tarafın stimülatör tarafından üretilen sinyali 0.5V/mA dönüşüm oranında almasına izin verir.

Alternatif olarak, iki tamamlayıcı sinyal içeren üç touchproof konektörü (DIN 42802), 2.5mV/mA ve -2.5mV/mA ve bir toprak sağlayarak sinyali daha düşük voltaj formatında ileterek, EEG kayıtlarında artefakt reddi için daha uygun bir şekilde sinyal sağlar.

nurostym SPLITTER

Tek bir kanal cihazından çoklu kanal stimülasyon montajları gerçekleştirmek için, yeni SPLITTER modülü kullanıcıya tek bir aktif kanalla 4 geri dönüş kanalını etkinleştirme olanağı tanır.

Genellikle bir kullanıcı, 4 kanalın üzerindeki akımın nispeten eşit bir dağılımını varsayar, her kanal için bir anahtarın dahil edilmesiyle, nurostym kullanıcıları her kanaldaki impedans seviyelerini doğru bir şekilde ölçebilir. Her kanalda benzer impedans kayıtları, stimülasyon montajı boyunca akımın güvenilir olmasını sağlar.

 

TETİKLEME MODLARI

Kolay Mod

Stimülatörün kullanımını yalnızca önceden tanımlanmış koşullarda çalışacak şekilde sınırlar. Kolay Mod, etkinleştirme/devre dışı bırakma için cihaz özel bir PIN gerektirir. Kolay Mod’un, bir hasta cihazı kişisel olarak kullanmak istediğinde kullanılması öngörülmektedir. Bir tıbbi profesyonel tarafından cihaza yüklenen koşullar, güvenli bir şekilde evde uygulanabilir.

Karmaşık Tetikleme

Nurostym bilgisayar uygulamasında yapılandırılan stimülatör, beş farklı tetikleme kanalına sahiptir. İki Tetikleme-Giriş kanalı, bir darbenin yükselen ve düşen kenarı üzerinde başlatma, durdurma veya her ikisini de yapılandırmak için kullanılabilir. Tetikleme-Çıkış seçenekleri daha fazla ve karmaşıktır. Stimülasyonun Yüksek ve Düşük seviyelerinde tetikleme yapmanın yanı sıra, nurostym, polaritenin her değiştiğinde, sinüzoidal dalga’nın maksimum ve/veya minimum zirvesine ulaşıldığında veya belirli sayıda döngü gerçekleştirildiğinde (tACS sırasında) tetikleme gönderebilir.

Amplitüd Modülasyonlu tACS (AM-tACS)

Nurostym tES, AM-tACS, beyin stimülasyonu protokollerine sinüzoidal dalganın ek parametrelerini ekleyen yeni bir beyin stimülasyon protokolüdür ve beyin osilasyonlarının nöral iletim ve davranışa nedensel önemini sorgulamak için de kullanılabilir. Taşıyıcı frekans, klasik tACS paradigmalarında kullanılan sinüzoidal dalgaya benzer.

Nurostym tES’deki amplitüd modülasyon özelliği, taşıyıcı frekansın amplitüdünün zarf frekansına dönüşmesine olanak tanır. AM-tACS’nin kullanımı için birçok uygulama ve fayda bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.