SCOLIOSTUDIO YAZILIMI

 

 

 

 

Scoliostudio®, Scolioscan tarafından üretilen görüntülerin 3D analizini yapabilen yazılımdır.

Bu 3D analiz yazılımı ile spinal profilin tamamı ve 3D omurga modeli oluşturulabilir, omurgayı koronal, sagittal ve transversal düzlemlerde görmek ve ölçmek mümkündür.

SCOLIOSCAN PATENTLİ YAZILIMI

Düşündüğünüzden Daha Fazlasını Ortaya Çıkarın

Sağlık profesyonelleri günümüzde 3D görüntüleme ve anatomik modellerin potansiyelini anlamaktadır. Scoliostudio, omurganın 3D’deki pozisyonunu, rotasyonunu ve yönelimini görselleştirmek ve anlamak için benzersiz bir platformdur.

Otomatik ve hassas 3D analizlerle değerlendirmeler yaparak teşhis ve klinik araştırma yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Scoliostudio, 3D omurga modellerini görselleştirir, böylece hastalarla etkileşimde bulunabilir ve teşhislerini ile tedavi seçeneklerini açıklayabilirsiniz.

GELİŞTİRİLMİŞ 3D ANALİZİ
SCN Serisi İçin Özel 3 Boyutlu Yazılım

Scoliostudio, SCN Serisi cihazlar tarafından yakalanan omurga bilgilerini analiz etmek ve üç ortogonal düzlem arasında 3D omurga modelleri ve görüntüleri oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır.

3D modeller ve görüntülerin yanı sıra, Scoliostudio kullanıcılarına çapraz referanslı etiketleme, açı ve uzunluk ölçümleri gerçekleştirmelerine olanak tanır. Bu da tanıdan tedaviye ve tedavi takibine kadar uzanan klinik kararları destekler.

Uygulama Alanları

  • 3D omurga modellerini kullanarak skolyoz ve postür analizleri ile istenen hasta sonuçlarına ulaşma imkanı sağlar.
  • Koruyucu tedavilerin, örneğin korse kullanımı, egzersiz planlamaları gibi tedavi geri bildiriminde yardımcı olur.
  • Araştırmacılara ve tıp öğrencilerine, karmaşık omurga patolojilerini daha net görselleştirmelerine izin veren 3D modellerle öğrenme imkanı sağlar.
  • Hastaların ve hasta yakınlarının uygulanan tedavi prosedürünü daha iyi anlamalarına yardımcı olarak, 3 boyutlu anatomik modellerle onlarla daha derin bir bağlantı kurma imkanı sağlar.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.