Yüzme

Yüzücülerdeki hareket yakalama hiç bu kadar iyi olmamıştı. Çığır açan su altı kameralarımızı kara tabanlı bir sistemle birleştirerek, su altı ve üstündaki hareketleri tek bir hareket yakalama sisteminde birleştirilebilir.

Visual3D kullanarak biyomekanik

En gelişmiş 3D biyomekanik araç kutusu ile tamamen entegre

Araştırma onaylanmış hesaplamalar

QTM’den gerçek zamanlı akış

İşaretçi Kimliği (AIM)

Otomatik olarak belirlenen işaretçilerle zaman kazanın

İşaret kümelerinden bağımsız olarak işaretçileri kolayca tanımlayın

Kendi AIM Modellerinizi tanımlayın

Taşınabilir sistem

Tek bir kablo zinciri

Tek bir bilgisayar

Kolay kurulum

Site Lisansı

Bölümünüzde sınırsız sayıda QTM kurulumu

Dongle gerektirmez

Öğrencilerinize zaman sınırlı erişim hakkı verin

Gerçek bir meydan okuma

Bir yüzücünün hareketini ve biyomekaniğini su altında yakalamak kolay bir iş değildir. Bir yüzücü atladığında, binlerce küçük kabarcık, yansıtıcı küreler patlaması yaratır – kameraların izlemesi gereken işaretlerden farkı neredeyse yoktur.

Sadece bu değil su yüzeyi yansıtan bir ayna gibi hareket ediyor, parlaklığı kolayca dev bir işaretçi duvarı gibi işleniyor. Bu iki fenomen, karşılaştığımız en büyük engellerdir ve sualtı hareketini gerçek bir meydan okumaya çevirir.

 

Aktif filtreleme

Neyse ki Qualisys’in kameraları sualtı hareketini daha kolay hale getiren son teknoloji ürünü donanımları barındırıyor. Qualisys’in havuza dış mekan hareketlerini yakalamak için aktif filtreleme teknolojisini alarak sualtı yakalamalarını önemli ölçüde geliştirebilirsiniz.

Aktif filtreleme, istenmeyen yansımaları büyük ölçüde azaltan Qualisys kameralarına yerleştirilmiş bir donanım işlemidir. Sualtı kullanarak, kabarcıklar ve diğer nesnelerden yansımalar etkili bir şekilde en aza indirilir.

Su altında ve su üstünü birleştir

Arazi tabanlı ve sualtı sisteminden gelen verileri bir araya getirerek, kombine bir hareket yakalama yapılabilir. Hem dalış hem de yüzme bölümünü takip etmekle ilgilendiğinizde bu yararlıdır.

Yüksek hızlı video

Arazi tabanlı Qualisys kameralarımız gibi, Qualisys Sualtı kameraları da yüksek hızlı video ile donatılmış ve mükemmel sualtı kayıt cihazlarına dönüştürebilir.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.