Yürüyüş Araştırmaları

20 yılı aşkın süredir, Qualisys yürüyüş araştırması için çözümler sunuyor. Yürüyüş laboratuvarları için tek bedene uygun bir çözüm bulunmadığını biliyoruz – bu yüzden çözümlerimiz ihtiyaç duyulanlar kadar esnek olabilir.

İşaretçi Kimliği (AIM)

Otomatik olarak belirlenen işaretçilerle zaman kazanın.

İşaret kümelerinden bağımsız olarak işaretçileri kolayca tanımlayın.

Kendi AIM Modellerinizi tanımlayın.

Visual3D kullanarak biyomekanik

En gelişmiş 3D biyomekanik araç kutusu ile tamamen entegre olur.

Araştırma onaylanmış hesaplamalar.

QTM’den gerçek zamanlı akış.

3D video yerleşimi

Değerli görsel geri bildirim verir.

Kuvvet ve bakış vektörlerini görün.

3D verilerle çalışırken görsel yardım sağlar.

Proje Otomasyon Çerçevesi

Veri koleksiyonunuzu otomatikleştirin.

Kolay meta veri yönetimi ve rapor oluşturma.

Kendi özel modüllerinizi oluşturun.

Laboratuvar ayarı

Başarılı bir yürüyüş laboratuvarı kurmak ve yürütmek yetenekli personel ile birlikte kapsamlı bir dizi özel donanım ve yazılım aracı gerektirir. Qualisys bu araçları arayüzler ve harici ekipman entegrasyonlarıyla birlikte sunmaktadır.

Kuvvet Platformları

Yürüyüş plakaları yürüyüş olaylarını tam olarak tanımlamak, basınç merkezini ve kuvvet bileşenlerini belirlemek için çok önemlidir. Bir vücut modeli ile birlikte, eklem hareketleri ve güç otomatik olarak hesaplanabilir. Laboratuvar büyüklüğüne ve bütçesine bağlı olarak, bir ve dört güç plakası arasında genellikle yürüme laboratuvarı kurulumunun bir parçası vardır, çoğu laboratuvar iki ayağa geçmeyi seçer, böylece her bir ayak için veri mevcuttur.

Bertec gibi tüm büyük üreticinin plakaları sistemimize sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Video

Videolar, veriyi (güç bindirmesi) görselleştirmek için bir dokümantasyon aracı olarak birçok ölçüm laboratuvarında, ölçülen verileri videodan öznel izlenim ile karşılaştırmak ve ayak deformiteleri gibi ayrıntıları görmek için kullanılır. Qualisys video kamera tam Qualisys hareket yakalama sistemi içine entegre edilmiştir. Bu, sistemin geri kalanıyla 3D alanda tam olarak senkronize ve kalibre edilmiş olduğu anlamına gelir ve ölçülmüş ve hesaplanmış verilerin hatasız bir 3D örtüsünü sağlar.

EMG

EMG kas aktivitesini ölçmek için tercih edilen bir araçtır. Veri toplama yazılımımız Qualisys Track Manager (QTM) ile Delsys Trigno EMG sistemi gibi tüm önemli sistemler için dijital entegrasyonları içerir . Veriler hareket yakalama verileriyle senkronize olarak, tek bir arayüzden ve tek bir dosyadan kaydedilir.

Rapor

Sonuçlar bir 3B görüntüleyici ile Visual3D içinde gözden geçirilebilir ve raporlanabilir – ya da sadece Proje Otomasyon Çerçevesi aracılığıyla bir Word raporu üretilebilir. İlgili tüm grafikleri içerir ve size bulguları kolayca yorumlama ve açıklama ekleme olanağı verir

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.