Psikoloji ve Nöroloji

Projeniz ne olursa olsun Qualisys psikoloji çalışmalarında hareketi ölçmek için gerekli araçları sağlar. Teknolojimizin çekirdeği hareket yakalama kameraları ve izleme yazılımı içermektedir.

İşaretleyici izleme için bağımsız bir sistem kullanın veya analog, EMG veya göz izleme entegrasyonları ile genişletin. Verileri C3D, Matlab veya düz metin dosyaları gibi genel dosya formatlarına aktarın. Ayrıca verileri gerçek zamanlı olarak başka uygulamalara aktarabilirsiniz.

 

Doğru Sonuç ölçütlerini Alın

Birçok deney, hareket hızları veya yörüngeleri, reaksiyon süreleri veya göz hareketi gibi sonuç ölçümlerinin değerlendirilmesini gerektirir. Bunlar nesnel, doğru ve verimli bir şekilde ölçülmelidir.

Hareket yakalama özelliğini kullanarak, 3D insan hareketi doğrudan sayısal verilere dönüştürülür ve Matlab, Visual3D veya diğer birçok uygulama gibi araçları kullanarak parametreleri kolayca çıkartabilirsiniz. Qualisys Hareket Yakalama Sistemi, doğru ve güvenilir veri sağlar ve benzersiz esnekliği ve taşınabilirliği, çalışmalara ulaşmak ve kavramak, bilişsel gelişim çalışmaları, tedavi öncesi ve sonrası çalışmalar ve etkileşim çalışmaları gibi uygulamaları uygun hale getirir.

Katılımcılara işaretleyici eklemek bir seçenek değilse, analog kanallar, EMG gibi diğer birçok sensörden veri kaydetme veya videoyla eşzamanlı olarak zorlama yeteneğini korurken tam senkronize video görüntülemeleri için Qualisys Video kullanın.

Denemeden sonuçlara ulaşın – hızlı ve verimli bir şekilde

Kalibrasyon, işaretleme tespiti ve takibi, hepsi birleştirilmiş boru hattının bir parçasıdır. Otomatik işaretleme etiketleme için benzersiz çözüm olan AIM’i ekleyin ve denemeden saniyeler içinde veri çıktısına ulaşabilirsiniz. Video dosyalarında işaretleyicileri manuel olarak dijitalleştirmeye gerek yoktur ve Qualisys Track Manager , kamera kurulumu, veri toplama ve veri yönetimi için yazılımımız sayesinde tüm verileriniz tek, kullanıcı dostu bir arayüzde sunulur. 3B penceresindeki işaretçi verilerini görüntülemek, hareketleri görselleştirmenize yardımcı olur ve bu yeterli değilse, işaretleyici ve video verilerini bindirmek için tam olarak senkronize edilmiş bir Qualisys Video kamera ekleyin.

 

Gerçek zamanlı akışla etkileşim ve biofeedback

Denemeniz katılımcıyla etkileşim gerektiriyorsa, sistemimizden sağlanan gerçek zamanlı veri akışını kullanın, verileri kendi algoritmalarınızla işleyin ve sonucu çalışırken deneye uyarlamak için sonuçları görüntüleyin. Örneğin, ışıkları veya ekran çıkışını kontrol etmek ve gelen verilere bağlı olarak bu çıkışı değiştirmek için Matlab’ı kullanabilirsiniz.

Birlik SDK’mız ile bir adım daha ileri gidebilir ve denemeniz için sanal bir ortam tasarlayabilirsiniz.

Göz izleme deneylerini yeni bir seviyeye taşıyın

Göz izleyicileriyle yapılan deneylerde, araştırmacılar genellikle sadece göz izleme cihazına göre yerel bir bakış açısına güvenirler. SMI veya Dikablis gibi göz izleyicileri ile entegrasyonlarımızı kullanmanız, küresel 3D laboratuvar alanınızda bir bakış vektörünün kaynağını ve yönünü belirleme becerisi sağlar. Bu, katılımcıların baktıklarının tam olarak nereye baktığını tam olarak yeniden oluşturma yeteneğini korurken çevrenizde dolaşıp çevreleriyle etkileşimde bulunabilecekleri anlamına gelir.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.