MRI – Manyetik Rezonans Görüntüleme

Qualisys son teknoloji MRI hareket yakalama kamerası kullanarak MRI taramaları sırasında hareket yakalamanıza olanak sunmaktadır. Qualisys MRI kamera tamamen korumalı özelliktedir.

MRI Hareket yakalama

Qualisys hareket yakalama sistemleri bir MRI tarayıcı odasında kullanılabilir. MRI tarayıcısı ile birlikte kullanılan ekipman, MRI görüntü kalitesindeki bozukluklara ve kayba neden olabileceğinden, herhangi bir elektromanyetik parazite neden olmayabilir. MRI kameramız tamamen Faraday kafesi oluşturarak tamamen korumalı olacak şekilde geliştirilmiştir. Kablolar da korumalıdır ve kamera güç kaynağı tarayıcı odasının dışına yerleştirilir ve bir filtre panelinden beslenir. Bu, yayılan gürültünün tarayıcıya müdahale etmeyeceği anlamına gelir.

Tipik bir ölçüm durumu, fonksiyonel MRI ölçümleri sırasında kinematik yakalamayı içerir. Küçük bir 3 kameralı sistem, tarayıcı dışındaki el ve alt vücut hareketlerini ölçmeye odaklanabilir veya daha büyük bir 6-kamera sistemi, gerçek tarama sırasında kafa hareketlerini izlemenin yanı sıra hem el hem de alt gövdeyi ölçebilir.

Ek olarak, hareket yakalama sistemi, göz izleyicileri veya EMG sistemleri gibi diğer MRI uyumlu ekipmanlarla da senkronize olabilir.

MRI için Qualisys Video Kamera

MRI odasının içinde hareket yakalama yapmanın yanı sıra, Qualisys MRI sistemi de HD renkli video akışı sağlayabilmektedir. 3B hareket yakalama sistemine eklenen bir Qualisys video kamera 3B veri üzerine yerleştirilmiş saf video veya işlenmiş video sağlar.

3B hareket yakalama verisi gerektirmeyen kurulumlar için, MRI odasının içinden video akışı sağlamak için sadece Qualisys video kameraya sahip bir sistem kurulabilir. Bu, tarama sırasında hastayı bir veya birkaç açıdan izlemek için yararlı olabilir.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.