Koşu

Temel koşu parametreleri

Kalça yüksekliği, diz açıları, dirsek ve bilek hareketi gibi parametreler hesaplanır. Toplamda, final raporda sunulan 15’ten fazla ana parametre hesaplanır.

Koşu modülü, tüm hesaplanmış parametrelerini Qualisys’in güçlü web raporlama platformunda toplayarak sporcu performansının zaman içindeki gelişimini izlemenizi sağlar.

İşaretçi olmadan (markersız) kullanın.

Koşu analiz modülü ile isteğe bağlı olarak işaretsiz yakalama kullanabilirsiniz – hepsi tek bir sadeleştirilmiş iş akış içerisindedir.

Visual3D kullanarak Biyomekanik

Visual3D, QTM’deki otomasyon çerçevesi ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Kapsamlı bir biyomekanik araç seti sunar ve neredeyse tüm analiz modüllerimizde kullanılır.

Calqulus bulut tabanlı işleme

Calqulus, 3D hareket verilerinin kaydedilmesinden web raporlarına kadar olan işlemi hatasız bir iş akışıyla sağlayarak 3D hareket verilerinin yakalanması ve analiz sürecini sadeleştirmenizi sağlar.

 

Koşu Bandı ve Düz Zeminde Koşu ile Kinetik Analiz

Koşu modülü, koşu bandı kullanılarak ve koşu bandı olmadan (düz zeminde koşu) koşuyu destekler, böylece maksimum esneklik sağlar.

Ayrıca, modül her iki senaryoda da kuvvet plakalarının kullanımını destekler.

Analiz modülü

Bir Analiz modülü, Proje Otomasyon Çerçevesi ile oluşturulan özel bir QTM projesidir. Tek bir modül, veri toplamadan tamamlanmış bir rapora ulaşmanız için kolay ve sade bir iş akışına ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Her analiz modülü, bir hasta/katılımcı meta veri yapısı, bir dizi deneme, analiz işlem hattı ve rapor şablonları ile yapılandırılmıştır.

Referanslarımız

Koşu web raporu

Koşu modülü, artırılmış erişilebilirlik ve kolay paylaşım için etkileşimli bir web rapor içerir. Raporlar tüm önemli web tarayıcıları ve herhangi bir cihazla görüntülenebilir özelliktedir.

Rapor, temel parametreleri, videoyu ve hareketin 3D görselleştirmesini içerir ve aynı zamanda grafikler ve tablolarla daha ayrıntılı sonuçları içerir. Koşu performansını referans verileri ile ya da bireysel raporlarla karşılaştırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Koşu Analizi

Visual3D Kullanarak Biyomekanik

En gelişmiş 3D biyomekanik araç kutusu ile tamamen entegre

Araştırma onaylanmış hesaplamalar

QTM’den gerçek zamanlı akış

İşaretçi Kimliği (AIM)

Otomatik olarak belirlenen işaretçilerle zaman kazanın.

İşaret kümelerinden bağımsız olarak işaretçileri kolayca tanımlayın.

Kendi AIM Modellerinizi tanımlayın.

Kötü teknikler hala koşucuları olumsuz etkiliyor

Tahminler, her yıl koşucuların neredeyse % 70’inin yaralandığını gösteriyor. Yaralanmalarının birçoğu küçük görünse de, uygun şekilde tedavi edilmezse zamanla daha ciddi hale gelebilirler. İyi teknikten en küçük sapma bile yaralanmalara neden olabilir veya aksi takdirde koşu performansını azaltabilir. Koşucular yaralarının koşarak neden olduğunu duyuyorlar. Bu çok yardımcı bir analiz değil. Sonuçta, koşucular ne yapar: koşar. Öyleyse, koşucularda yaralanmalara ne sebep olur? Doğru ayakkabının seçilmesinden kesinlikle daha karmaşıktır. 1970’lerin ortalarında bir anket % 60’ının kronik problemler olduğunu ortaya koymuştur. 30 yıldan uzun bir süre sonra başka bir ankette, ankete katılanların % 66’sının 2009’da yaralandığı ortaya çıktı . Araştırmalar göstermektedirki yaralanmaları önlemeye çalışan kişilerde yaralanmalar % 25 oranında kesilebilir.

İsveç Yapımı

İsveç’te tasarlanmış ve üretilmiştir

Merkezi ve iştiraklerden yüksek kaliteli destek

Çevik ve açık fikirli mühendis kadrosu

Hareket yakalama sistemi

Qualisys Koşu analizi, doğru hareket verilerini toplamak için gelişmiş bir optik hareket yakalama sistemi ile güçlendirilmiştir. MOCAP sistemi, laboratuvarın büyüklüğüne ve tasarımına bağlı olarak, genellikle 8 ila 12 kamera arasında Qualisys kameralardan oluşur. Ölçümler milimetre hassasiyetinde 400 fps’de yapılır.

Analiz

Qualisys Çalıştırma analizi, yakalanan hareket verilerinin tam vücut biyomekanik analizini gerçekleştiren gelişmiş bir Visual3D boru hattı ile gelir. Analizden kaynaklanan geri bildirimlerle sorun alanlarını ayırabilir ve küçük nüansları alabilirsiniz. Pelvis yüksekliği, diz açıları, dirsek ve bilek yolu ve daha fazlası gibi parametreler hesaplanır. Toplamda, 15’in üzerinde anahtar parametre hesaplanır ve nihai raporda sunulur.

  • Çalışan analiz çözümüne dahil edildi
  • Hareket yakalama teknolojisini kullanarak tam vücut analizi
  • 8–12 hareket yakalama kameraları (laboratuar boyutuna göre değişir)
  • PAF Koşu paketi ile Qualisys Track Manager yazılımı
  • Koçun geribildirim ve eğitim tavsiyesi ile web tabanlı rapor
  • Web tabanlı rezervasyon sistemi

Web raporu

Daha fazla erişilebilirlik ve kolay paylaşım için analiz sonuçları web’de yayınlanabilir. Web raporu HTML5 standartlarını takip eder ve standartlara uygun tarayıcılarda ve cihazlarda çalışır. Raporda, temel parametreler ve grafiksel zaman serileri ve tablo verileri biçiminde daha ayrıntılı sonuçlar yer almaktadır. Ayrıca raporda, çalışan bir uzmandan gözlemler, öneriler ve eğitim önerileri bulunabilir. Rapor kişisel bir egzersiz programı bile içerebilir.

Web tabanlı rezervasyon sistemi

Koşu analiz oturumları Qualisys web tabanlı rezervasyon sistemi ile kolayca rezerve edilebilir. Yöneticiler, daha sonra rezervasyon yaptırabilecekleri, rezervasyon yapabilen zaman dilimlerini oluşturabilirler. Koşucular ayrıca giriş yapıp yaklaşan analiz oturumlarını görebilir ve geçmiş raporları görüntüleyebilir.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.