GOLF

Araştırma, ürün geliştirme ya da ticari bir hizmet olsun – güvenilir veri elde etmek için kamera sistemimizi seçin, çekimden sonra çekim yapın. Çözümlerimiz, önceden tanımlanmış işaretleme setleri içeren özel analiz modülleriyle, özel ihtiyaçlarınız için özel çözümlere kadar çeşitlilik gösterir.

Visual3D kullanarak biyomekanik

En gelişmiş 3D biyomekanik araç kutusu ile tamamen entegre

Araştırma onaylanmış hesaplamalar

QTM’den gerçek zamanlı akış

İşaretçi Kimliği (AIM)

Otomatik olarak belirlenen işaretçilerle zaman kazanın

İşaret kümelerinden bağımsız olarak işaretçileri kolayca tanımlayın

Kendi AIM Modellerinizi tanımlayın

Açık alanda mocap

Eylemin olduğu laboratuara git

Parlak güneş ışığı, ıslak çim, kar ve diğer zorlu koşullarda iyi izleme sonuçları alın

Aynı donanım ve yazılım iç ve dış mekanlarda

Site Lisansı

Bölümünüzde sınırsız sayıda QTM kurulumu

Dongle gerektirmez

Öğrencilerinize zaman sınırlı erişim hakkı verin

Basit görev – karmaşık hareket

Bir golf topuna vurma görevi basit görünüyor ancak sporu deneyen herkes bu hedefe ulaşmak için beceri ve doğru ekipman gerektirdiğini biliyor. Golfçünün ve golf sopasının hareketinin yakalanması söz konusu olduğunda da aynısı geçerlidir.

Neden hareket yakalama?

Video analizi bir golfçünün nasıl hareket ettiğine dair bazı göstergeler sunarken, golf salınımının üç boyutlu bir hareket olduğu ve sopanın kendisinin bile salınım boyunca tek bir düzlemde kalmayacağı bir süredir bilinmektedir. Hareket yakalama golfçünün vücuduna veya golf sopasına yerleştirilen işaretleyicilerin üç boyutlu hareketini izlemek için çoklu kameraların görüşlerini birleştirir. Sopa başı hızını 100 ms’nin çok gerisinde ve golf sopasıyla bir sürücü için 0,5 ms’den daha kısa temas sürelerini göz önünde bulundurduğunuzda golf için hareket yakalama sistemlerinin de hızlı olması gerektiği anlaşılmaktadır. Qualisys 7+ kamera ile tam görüş alanında 1100 Hz’ye kadar kare hızları ile bunu sunuyor.

Açık izleme

Geleneksel olarak, golf hareket yakalama yapay çim ve doğal ışık ile kapalı laboratuarlar ile sınırlandırılmıştır. 5+ 6+ 7+ kameralarımızın Aktif Filtreleme özelliğini kullanın ve analizi dış mekanda taşımak için laboratuvarı terk edin. Tüm kameralarımız görünmeyen kızılötesi ışık yayarken minimum müdahale sağlar. 5+ 6+ 7+ kameralı sisteminize bir ses tetikleyici ya da ışık geçiti ekleyin ve golf hareketin tamamını yakalayın.

Aerodinamik analiz veya araştırma için esnek bir sistem – Seçim Sizin

Spesifik uygulamanızın çözümlerini bulmaya yardımcı olacağız, örneğin sopayı sadece en yüksek hızda izlemek veya Biyomekanik golf analizleri için kanıtlanmış ve akıcı bir çözüm olan Analiz Modüllerinden birini tercih edebilirsiniz.

Analiz modülleri

Analiz modüllerimizden birini seçerseniz, bunlar araştırma, eğitim veya müşterilere ödeme yapmak için bir iş için olsun, biyomekanik golf analizi yapmak için gereken her şeyi içerir.

Golf Analiz modülleri, hızlı bir şekilde başlayabilmeniz için önceden tanımlanmış bir işaretçi seti ve kapsamlı bir dokümantasyonla birlikte gelir. Modülü Qualisys Track Manager yazılımımıza eklediğinizde, kalibrasyondan bitmiş web raporuna kadar veri toplama ve analiz süreci boyunca size rehberlik edecektir. Biyomekanik araştırmasında kanıtlanmış geçmişi sayesinde tüm hesaplamaları yapmak için Visual3D’yi seçtik. Penn State’in Profesyonel Golf Yönetimi programı gibi araştırma ortakları ile birlikte çalıştık ve tüm hesaplamalar sırasında bilimsel titizliği korurken golfçuların ve koçların aradığı çıktı değişkenlerini oluşturduk.

Araştırma projeniz için esnek bir sistem

Araştırmanız veya ürün geliştirmenizdeki benzersiz sorunları çözmek için esnek bir çözüm gerekiyorsa, ihtiyacınız olan esnekliği korurken, doğruluk ve güvenilirlik elde etmek için sistemimizi seçin. Dış mekanda hareket yakalama çözümümüz olan Daisy Zincirli kameralar ve Aktif Filtreleme sistemi, hem iç hem de dış mekanlarda sistemi her yerde kurmayı kolaylaştırıyor.

Qualisys kamera sistemi kuvvet platformları, EMG sistemleri ve göz izleyicileri de dahil olmak üzere projeleriniz için sonsuz olanaklar sunan diğer birçok sistemle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Hızlı ve verimli bir şekilde ihtiyacınız olan verileri işlemek için benzersiz otomatik etiketleme çözümümüzü (AIM) kullanın. Ardından ihtiyaçlarınız için özel olarak hazırlanmış daha ileri analizler için c3d, text veya Matlab dosyaları ile dışa aktarın.

Web raporu

Daha fazla erişilebilirlik ve kolay paylaşım için analiz sonuçları web’de yayınlanabilir. Web raporu HTML5 standartlarını takip eder ve standartlara uygun tarayıcılarda ve cihazlarda çalışır.

Raporda, temel parametreler ve grafiksel zaman serileri ve tablo verileri biçiminde daha ayrıntılı sonuçlar yer almaktadır. Ek olarak, rapor bir golf uzmanından gözlemler, öneriler ve eğitim tavsiyeleri içerebilir.

Golf; Tam swing ve putting analizi

Golf Modülü – Golf swing analizi için sadeleştirilmiş hareket yakalama iş akışı sağlar.

Qualisys Golf analiz modülü, yakalanan golf swing verilerinin tam vücut biyomekanik analizini gerçekleştiren gelişmiş bir işleme hattı ile birlikte gelir. Sürücü, demir ve putting analizleri ile ilgili bilgi edinin.

Golf modülü, Qualisys hareket yakalama sistemi ile biyomekanik golf swing analizi yapmanız için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Penn State Üniversitesi Profesyonel Golf Yönetimi programı gibi ortaklarla işbirliği yaparak, golfçülerin ve antrenörlerin aradığı çıktı değişkenlerini üretirken tüm hesaplamalarda bilimsel titizliği koruyoruz.

Golf modülü, hızlı bir başlangıç yapabilmeniz için önceden tanımlanmış işaret setleri ve kapsamlı belgeler ile birlikte gelir.

Golf swinglerini analiz etme – hareket yakalama

Golf swingi üç boyutlu bir harekettir ve hatta golf sopası bile swing boyunca tek bir düzlemde kalmaz. Hareket yakalama, golfçünün vücudu ve golf sopası üzerine yerleştirilen işaretlerin üç boyutlu hareketini izlemek için birden çok kameranın görünümlerini birleştirir.

Araştırma, ürün geliştirme veya ticari hizmetler gibi alanlarda güvenilir verilere ulaşmak için hareket yakalama kamera sistemimizi seçin. Golf Swing analizlerimiz, önceden tanımlanmış işaret setleri içeren sadeleştirilmiş analiz modüllerinden ihtiyaçlarınıza özel çözümlere kadar uzanır.

Etkileşimli web raporları

Tüm ilgili sonuçlar ve bulgularla çevrimiçi bir rapor oluşturun. Video ve 3D’yi görüntüleyin, gözden geçirin ve özel bağlantı aracılığıyla paylaşın.

Visual3D kullanarak Biyomekanik

Visual3D, QTM’deki otomasyon çerçevesi ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Kapsamlı bir biyomekanik araç seti sunar ve neredeyse tüm analiz modüllerimizde kullanılır.

Analiz modülü

Bir Analiz modülü, Proje Otomasyon Çerçevesi ile oluşturulan özel bir QTM projesidir. Tek bir modül, veri toplamadan tamamlanmış bir rapora ulaşmanız için kolay ve sade bir iş akışına ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Her analiz modülü, bir hasta/katılımcı meta veri yapısı, bir dizi deneme, analiz işlem hattı ve rapor şablonları ile yapılandırılmıştır.

Web raporu

Golf modülü, artırılmış erişilebilirlik ve kolay paylaşım için etkileşimli bir web rapor içerir. Raporlar tüm yaygın web tarayıcıları ve herhangi bir cihazla görüntülenebilir özelliktedir.

Rapor, temel parametreleri, videoyu ve hareketin 3D görselleştirmesini ve aynı zamanda grafikler ve tablolarla daha ayrıntılı sonuçları içerir.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.