DENİZ VE SU ALTI

Farklı dalga, akım veya rüzgar koşulları altında gemi hareketini izlemek, bir hidrodinamik laboratuarında veya bir deniz test sahasında temel bir görevdir. Teknolojimiz hem okyanus havzalarındaki hem de çekici depolardaki nesneleri takip etmeyi mümkün kılıyor.

 

Gerçek zaman

TCP / UDP ile herhangi bir yerden veri akışı

Gecikme 4 milisaniyeye kadar

Birden çok platform için gerçek zamanlı SDK’lar mevcut

IRIG ve PTP senkronizasyonu

IRIG A & IRIG B desteği

PTP – Hassas Zaman Protokolü desteği

Diğer birçok senkronizasyon imkanı

Aktif işaretçiler

Uzun mesafeler ve olumsuz koşullar için uygundur.

Kısa menzilli işaretleyiciler 500 fps’ye kadar çerçeveler

Uzun menzilli işaretleyiciler 100 metrenin üzerinde izleme mesafeleri sağlar

6DOF katı cisimler

Üç veya daha fazla belirteç kullanarak katı cisimleri tanımlayın

0.1 derecenin altında dönme hassasiyeti

Gerçek zamanlı sdk’mızı kullanarak harici uygulamalara katı cisimler aktarın

Ölçek modellerini izlemek için hareket yakalama özelliği

Qualisys geliştirme döngüsünde gemi yapımcılarına yardımcı olur ve gemilerin ölçekli modellerini ölçmek için çözümler sunar. Günümüzde olduğu gibi daha büyük deniz gemilerinin kurucuları, doğrudan simulasyonlara dayanarak tasarım simülasyonlarından tam ölçekli gemilerin üretimine tek adımda gitmeyecektir. Geminin bir ölçekli modelini ve farklı dalga şekilleri / genlikleri gibi çeşitli koşullar altında nasıl davrandığını test ederek, gerçek geminin nasıl performans göstereceğine dair rüzgar türleri ve su akımları hakkında bilgi tahmin edilebilir. Bu tip ölçekli model testleri tipik olarak okyanus havzalarında (15x15m ila 120mx70m arasında değişen boyutlarda) veya çekme tanklarında (5x1m’den 500x20m’ye kadar) tanklarda bulunan modelleri çeken bir kayar taşıyıcı ile gerçekleştirilir.

Büyük hacimlerde doğru 3D ve 6DOF ölçümleri

Qualisys ölçüm sistemi gemi hareketinin tahmin edilen davranışlarının simülasyonları (zaman içindeki simülasyonları) ile kıyaslanabilen, havza / çekme tankı boyunca ölçekli modelin hareketi hakkında doğru konum bilgisi sağlar. Bu gemi tasarımının yapısal kalitesinin geri bildirimini sağlayan gemi tasarımcılarına yardımcı olacaktır. Denizcilik uygulamalarında, ölçüm hacimleri tipik olarak çok büyüktür ve bu da doğruluğu ve hacim kapsamını korumayı zorlaştırır. Qualisys yüksek doğruluğu korurken, büyük hacimlerin kapsama alanını sağlayan sabit kamera kalibrasyonu denenmesi için özel bir kalibrasyon prosedürü geliştirmiştir.

Qualisys’in deniz uygulamaları için optik hareket yakalama özelliğini kullanmanın yararları

Optik hareket yakalama deney sırasında tekneye kablolama gerektirmez ve teknenin konumu yan tarafına monte edilen kameralar tarafından alınır. Pozisyon çok hassas bir şekilde belirlenir ve ivme hesaplanır (atalet ölçüm sensörleri kullanılırken karşılaştırmaktan daha kolay elde edilir). Optik mocap ile sistemden 6DOF veri almak ve çeşitli veri toplama sistemleri arka uçlarına takıp analiz programlarına göndermek (örneğin MATLAB) oldukça kolaydır. Ayrıca, teknolojimiz diğer ölçüm sistemleriyle senkronize edilebilir. Buna ek olarak sağlam donanımımız zorlu çevre koşulları için geliştirilmiştir (yıllarca 7/24 çalışma).

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.