PhysioGO.Lite Lazer

Güvenli terapi ve yüksek kullanım konforu

Benzersiz tasarımı ve uygulanan koruma konseptleri, tedavi sırasında hastanın güvenliğini sağlar. Lazerin kompakt boyutu, fizyoterapi merkezleri ve evde sağlık tedavisi için ideal bir cihaz yapar.

Hasta için Faydaları

Lazer uygulayıcıları – büyük terapötik olanaklar

Klinik çalışmalar ve lazer terapi uygulamaları alanındaki yılların deneyimi, uygun dalga boyları için bu terapinin etkililiğini (terapötik pencere) göstermiştir. Bu, 650 nm ile 1200 nm arasındaki dalga boyları arasında çalışır. PhysioGo.Lite Laser: nokta prob, tarayıcı lazer uygulayıcı, küme lazer uygulayıcı, 660 nm (R) dalga boyu ile dokuları uyarır – yüzeysel etki ve 808 nm (IR) derinlemesine yerleşmiş dokuların tedavisini sağlar. Dalga boyunun yanı sıra, önemli bir parametre de uygulayıcı gücüdür.

PhysioGo.Lite Laser ile çalışan terapist, CL-1800 (küme lazer uygulayıcı) ile birleştirilmiş olarak 1800 mW’ye kadar bir güce sahiptir.

Ayrıca, tarayıcı lazer uygulayıcısının kullanımı, aynı anda R ve IR radyasyonunu kullanarak büyük yüzeylerde tedaviler yapılmasını mümkün kılar. ASTAR’da üç farklı lazer radyasyonu kaynağı, PhysioGo.Lite Laser ünitesine bağlanabilir.

Güvenlik Öncelikli – Kendini Test Etme Prosedürü

Cihaz yazılımı, cihaz her açıldığında kendini test etme prosedürünü gerçekleştirmenize olanak tanır. Bu, PhysioGo.Lite Laser’ın fizyoterapistin ellerinde güvenli bir araç olmasını sağlayan cihazın işletme durumunun güncel kontrolüdür.

Kendi testini tamamladıktan sonra, ekibe bağlı aksesuarların işletmeye hazır olduğu hakkında bilgi görüntülenir. Her zaman tedavi prosedürlerine başlamadan önce, cihaz otomatik olarak lazer radyasyon gücü testini yapar. Ayrıca, kullanıcı herhangi bir zamanda nokta probu güç ölçüm testini gerçekleştirebilir, bu da ek fonksiyonel bir avantajdır.

Tıbbi cihazlar yıllık periyodik incelemeleri gerektirir. Bu gereksinimleri karşılamak için, PhysioGo.Lite Laser, bir sonraki inceleme gözden geçirme tarihini kaydetme olanağı sunar. Son tarihten sonra, cihaz kullanıcıyı gerekli incelemeyi yapması konusunda otomatik olarak hatırlatır. Tüm ASTAR marka ürünler gibi, cihaz Tıbbi Cihaz Yönergesi gerekliliklerini karşılar.

BEKLEME Modu

Batarya modülü ile donatılmış PhysioGo.Lite Laser, batarya tasarruf modunu açma özelliğine sahiptir. Hizmet menüsünde uygun seçeneği seçtikten sonra, cihaz, belirtilen bir lazer etkinlik süresinden sonra BEKLEME moduna girecektir.

Optik Fiber Uygulayıcılar için Ayrılmış Mod

Nokta prob kullanımı, cihazın terapötik olanaklarını önemli ölçüde artırır. PhysioGo.Lite Laser, tedavi sırasında parametrelerin güvenilirliğini garanti eden bir özel modu ünite yazılımına uygulamıştır. Bu sayede cihaz, kulak burun boğaz dalında lazer akupunktur veya lazer terapi tedavilerinde başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Tedavi Ansiklopedisi – Önceden Tanımlanmış Tedavi Prosedürleri

Tedavi ansiklopedisi tarafından gösterilen 175 yerleşik tedavi programı, düşük seviye lazer terapisi parametrelerini tedaviye tabi hastaların hastalıklarına en iyi şekilde uyarlamak amacıyla oluşturulmuştur. Terapist, cihazın hafızasından belirli bir tedaviyi, uygun hastalık varlığının adını arayarak veya Ortopedi, Spor Bilimleri, Estetik, Tıp, Romatoloji, Nöroloji, Dermatoloji ve Anjiyoloji gibi alanlara bölme kullanarak seçebilir. Kullanıcı, PhysioGo.Lite Laser ünitesinin hafızasına 200’ye kadar kendi tedavi programı oluşturma ve kaydetme yeteneğine sahiptir. Cihaz ayrıca önceden tanımlanmış lazer programlarına sahiptir – 8 Nogier akupunktur programı ve 30 Voll akupunktur programı.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.