Klinik Yürüyüş Analizi

Bir klinik yürüyüş analizi servisi yürütmek, güvenilir ekipman ve akıcı iş akışları gerektirir. Ayrıca ekipmanınızın yasal gereksinimleri karşıladığından emin olmalısınız.

1. Sınıf Tıbbi Cihaz

Qualisys Klinik Sistemi 1. Sınıf Tıbbi Cihazdır

Kameralar, yazılım ve uyumlu harici donanım içerir.Tüm sisteminiz için yasal uyumluluk sağlar.

İşaretçi Kimliği (AIM)

Otomatik olarak belirlenen işaretçilerle zaman kazanın

İşaret kümelerinden bağımsız olarak işaretçileri kolayca tanımlayın.

Kendi AIM Modellerinizi tanımlayın.

Visual3D kullanarak biyomekanik

En gelişmiş 3D biyomekanik araç kutusu ile tamamen entegre.

Araştırma onaylanmış hesaplamalar.

QTM’den gerçek zamanlı akış.

3D video yerleşimi

Değerli görsel geri bildirim verir.

Kuvvet ve bakış vektörlerini görün.

3D verilerle çalışırken görsel yardım sağlar.

Klinik Sistemde neler bulunur?

Qualisys Clinical System, klinik ortamda kullanılmak üzere özel olarak test edilmiş donanım ve yazılımlarımızın bir alt kümesidir. Endişelenmeyin – bu alt grup, ihtiyaçlarınıza uygun doğru sistemi bulmak için yeterince geniştir. Seçilen harici donanımı dahil etmek bile mümkündür. Klinik Sistem ile uyumlu olarak listelendiğinde, harici ekipman, klinik ortamda güvenle kullanabileceğiniz tek bir Tıbbi Cihazın parçası haline gelir.

Yazılım

Qualisys Klinik Sisteminin çekirdeği PAF Klinik Yürüyüş Analizi modülüdür. Hasta verilerini yönetir, veri toplar ve işler. Hem CAST ( Cappozzo ve ark. 1995 ) hem de Leardini ( Leardini ve ark. 2007 ) marker setleri desteklenmektedir. İşaretleyici yerleştirme rehberi, kapsamlı bir palpasyon el kitabına referansla işaretçi kılavuzumuzda mevcuttur ( van Sint Jan 2007 ). Klinik yazılım, sistemin diğer bileşenlerine eylem tetikleyicileri sağlar, böylece manuel adımlardan kaçınılır, kontrollü bir işlemin izlenmesini sağlar ve hata riskini en aza indirir.

Kameralar

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak 5+ 6+ 7+ Serisi veya Miqus (M1 / M3) kameralarını Klinik Sistemine dahil edebilirsiniz. Bu kamera serisi ile, oda büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına bağlı olarak doğru çözümü bulacağınızdan emin olabilirsiniz (örn. Küçük ayak izleyicilerini izlemek için).

Kamera montajı için bir ray sistemini öneriyoruz. FlexLink montaj sistemi için özel montaj braketleri mevcuttur. Tripodlar veya diğer raylar gibi alternatif çözümler de mevcuttur ancak hastalara kolayca dokunabilen açık kablolar veya kameralardan kaçınılmalıdır. 5+, hızın (180 Hz’e kadar) ve çözünürlüğün (4 MP) doğru kombinasyonunu gerektiren yürüyüş laboratuvarları için çok uygundur. Veya büyük hacimler ve küçük işaretleyiciler (örn. Ayak modelleri için) kullanırken ideal olan endüstri lideri 7+’ı tercih edin.

Kuvvet Platformları

Kuvvet plakaları zemin reaksiyon kuvvetlerini ölçer aynı zamanda eklem anlarını ve güçlerini hesaplamak için girdiyi sağlar. Klinik Sistem Bertec kuvvet platformları ile uyumludur. Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

EMG

Yürüyüşü ile eş zamanlı olarak kas aktivitesini ölçmek mi gerekiyor? Kurulumunuza sadece bir Delsys Trigno EMG sistemi ekleyin. Tüm veriler QTM yazılımı içinde toplanacak, tek bir dosyada saklanacak ve hareket yakalama verileriyle birlikte otomatik olarak işlenecektir.

Rapor

Bir düğmeye tıklama ile, yürüyüş analizi sonuçları ile bir Word veya interaktif bir web raporu doldurulur. Rapor, Baker, McGinley ve Thomason tarafından 2010, Miami, JEGM toplantısında, Değer düşüklüğü odaklı bir yorumlama çalışması için hazırlanan bir şablona dayanmaktadır.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.