Gazepoint Göz Takip Sistemi

Göz Takibi Nasıl Çalışır?

GP3 gibi bir göz takip cihazı, bir bilgisayara bağlanır – ya bir dizüstü bilgisayar ekranına ya da bir bilgisayar monitörüne – ve bir kullanıcının gözbebeği genişlemesi ve bakış yönü gibi veri noktalarını takip etmek için kızılötesi ışığı kullanır.

Birkaç noktada veri toplar:

Hareket — bir katılımcının bakışının sayfada nasıl gezindiği, ilgilerini neyin çektiğini gösterebilir.

Süre — bir kullanıcının bir şeye ne kadar süre baktığı, ilgi veya anlama güçlüğüne işaret edebilir.

Sabitlenmeler — bir katılımcının bakışının durakladığı veya uzun süre kaldığı noktalar, genel bakış modelini ve odak noktalarını takip etmenize yardımcı olabilir.

Neden Göz Takibi İle Çalışmalıyız?

Göz takip ekipmanını kullandığınızda subjektif gözlemlere veya anketlere güvenmek zorunda kalmazsınız. Tasarımlarınızın gerçekten izleyici kitleniz tarafından nasıl algılandığını öğrenebilirsiniz. Bu, birinin uyarıcılara anında tepkisini filtre veya subjektif açıklama olmadan veri olarak sunar.

Göz Takibi Donanımı

Bir göz takip cihazı, bir kullanıcının bakışını takip etmek için kızılötesi ışığı kullanan göz takibi donanımının temel parçasıdır. Gazepoint GP3, en iyi veri kalitesini sunmak için bir makine görüş kamerası kullanır ve bir bilgisayar monitörü veya bir dizüstü bilgisayar için kurulumu kolaydır. Gazepoint’ten sadece ihtiyacınız olan göz takibi donanımını veya başlamak için tam bir ile başlayabilirsiniz.

Göz Takibi Uygulamaları

Reklam

Kullanıcıların reklamlarınızla etkileşim kurarken nelere dikkat ettiklerini ve ilgilerini nerede kaybettiklerini öğrenin. Göz takibi ile tasarım öğelerine ve reklam yerleşimine bireysel olarak verdikleri gerçek zamanlı tepkiyi görebilir ve en etkili olanı belirleyebilirsiniz.

Tasarım

Web sitenizin gezinmesi ne kadar etkili? Hangi öğeler en fazla dikkat çeker? Kullanıcılar hangi detayları gözden kaçırıyor? Tasarımınızın dönüşüm kabiliyetini gerçek zamanlı olarak test edebilir ve bir kullanıcının oturumunun başından sonuna kadar olan etkileşimlerini takip edebilirsiniz. Görünürlüğü kontrol edin, bir kullanıcının dikkatini çekenleri öğrenin ve göz takibi ile tasarımınızı daha iyi hale getirin.

Tıp

Göz takibi teknolojisinin uygulamaları sadece pazarlama ve tasarımla sınırlı değildir. Doğru izleyici ile, tıp profesyonelleri atipik göz hareketlerini veya gelişmeyi gözlemleyebilir ve fiziksel deformitelerden bilişsel gelişim endişelerine kadar teşhisler koyabilirler. Göz hareketlerini izleme, gözbebeği genişlemesini ölçme ve daha fazlasını takip etme olanağı sunar.

 

Avantajlar

Kolay Kurulum

Gazepoint GP3 göz takip cihazı kurulumunu basit hale getirir. Üçayak veya montajı takın, açıyı ayarlayın, kabloları sistemimize bağlayın ve kalibrasyona başlayın. Başlamak konusunda emin değilseniz, adım adım yazılı ve video talimatları içeren öğretici sayfalarımıza göz atın. Programın hangi yönlerini kullanarak ihtiyacınız olan verileri toplayacağınızı bile size anlatıyoruz.

Uygun Fiyatlı

Gazepoint göz takibi teknolojisi, tüketici fiyatına profesyonel kalitede ekipman sunacak şekilde tasarlanmıştır. Sadece donanımı seçebilir veya bütçenize uyacak şekilde paketinizi özelleştirmek için birçok seçenek sunarız.

Kullanımı Kolay

Göz takibi teknolojimiz Microsoft Windows 7 ve sonraki sürümlerle uyumludur ve ihtiyaçlarınıza uygun birçok formatta veri çıktısı sunar. Her sipariş, daha hızlı deneme yapabilmeniz için açık standart bir API ve SDK içerir. İhtiyacınız olduğunda öğretici sayfalarımızı, Sık Sorulan Sorularımızı veya ekibimizin bir üyesini iletişime geçmek için ziyaret edin.

Gazepoint GP3 HD göz takip cihazı, 150Hz sistem, API/SDK dahil, araştırmacılar ve geliştiriciler için önerilir,

GP3 HD, görüntüleme ve işleme sistemine sahip bir görüş kamerası kullanan araştırma sınıfı bir göz takip cihazıdır.

  • 0.5 – 1.0 derece görüş açısı hassasiyetine sahiptir.
  • 60Hz veya 150Hz örnekleme hızına sahiptir.
  • 5 veya 9 noktalı kalibrasyon yeteceği mevcuttur.
  • Kullanımı kolaydır.
  • Açık standart API.
  • 35 cm (yatay) x 22 cm (dikey) hareket yeteneğine sahiptir.
  • ±15 cm derinlik hareket aralığına sahiptir.
  • Son derece taşınabilir – 235 x 45 x 47 mm (125g) boyutlarındadır.
  • 24 inçlik veya daha küçük ekranlarla uyumludur.

Sistem Gereksinimleri: Intel Core i5 – 8. nesil veya üstü,

8 GB RAM, Windows 8.1, 10 veya 11, USB3.0 bağlantı noktası; Mac ve Linux şu anda desteklenmemektedir.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.