Shockwave terapi cihazı Impactis M+

Impactis M+

Impactis M+ şok dalga terapi cihazı, kronik iltihaplanma ve tendonlar, eklem kapsülleri, bağlar, kaslar ve kemiklerin dejenerasyonu ile ilişkili kronik ağrının etkili bir şekilde tedavisini sağlar. Ayrıca, radye eden ağrı üretebilen artan gerginlikle karakterize özellikle hassas bölgeler olan tetik noktaların terapisi konusunda büyük bir destektir.

Impactis M+ – Hastalar için Avantajlar

Daha Büyük Tedavi Konforu

Şok dalga terapisinde, hastanın tedavi sırasındaki konforunu etkileyebilecek frekansa sahip impulslar üretilir. Duyarlı insanlar, düşük frekanstaki şoklarda özellikle tedaviler sırasında rahatsızlık hissedebilirler. Impactis M+ tarafından kullanılan 1 ila 25 Hz arasındaki darbe frekansı aralığı, tedavinin terapötik özelliklerini kaybetmeden hasta konforunu artırmaya olanak tanır.

Daha Yüksek Tedavi Etkinliği

Maksimum 3 bar değerinde bir kompresör basıncı üreten cihazların kullanılması uyarıcı etkiye sahiptir, ancak tam tedavi etkilerini elde etmeye izin vermez. Çeşitli yaralanmaların etkili tedavisine ve nedenlerini ortadan kaldırmaya olanak tanımak için Impactis M+ 5 bar’a kadar bir basınç üretir. Bu sayede cihaz, kronik kalsifikasyon süreçleri dahil olmak üzere kapsamlı bir tedavi sağlar.

Yan Etkisi Olmayan Hızlı Tedavi

Şok dalgalarını kullanarak fizik tedavi uygulamak, cerrahi müdahaleden kaçınmayı sıklıkla mümkün kılar. Şok dalga terapisi, ortopedi, rehabilitasyon, spor ve estetik tıp alanlarında kullanılan tamamen güvenli, ancak son derece etkili bir tedavidir. Terapötik seans yaklaşık 10 dakika sürer.

Impactis M+ – Terapistler için Avantajları

Fizyoterapi merkezlerinde veya mobil olarak kullanılabilir.

Impactis M+ bir dizi terapötik uygulamaya sahiptir ve görece hafif ağırlığı cihazın taşınmasını kolaylaştırır. Impactis M+ ünitesini ve tüm aksesuarlarını içeren özel PRO Çanta sayesinde şok dalga terapi cihazı, fizyoterapi merkezinin dışında rahat işlemlere olanak tanır.

Impactis M+ standart ekipmanı üç paslanmaz çelik verici içerir:

  • 10 mm – tetik noktaları terapisi için
  • 15 mm – daha büyük eklemlerin tedavisi için
  • 20 mm – kas uyarımı için

Ayrıca, Impactis M+ enerji transferi açısından önemli ölçüde daha yüksek olan 15 mm titanyum verici ile donatılmıştır. Terapötik özellikleri Almanya’da özel bir laboratuvarda test edilmiştir. Üretici, balistik sistemin ömrünü 2 milyon şok olarak garanti eder.

Program ve Manuel Mod

Bireysel prosedürlerin yapılma metodolojisini tanımlayan yerleşik ansiklopedi sayesinde, büyük ve renkli ekranda görüntülenen Impactis M+ şok dalga terapi cihazının işletimi pratik ve basittir. Tedavi programları, 44 dikkatle geliştirilmiş hastalık olgusu listesi kullanılarak veya anatomik mod aracılığıyla seçilebilir, bu modda vücuttaki terapi yapılacak yeri seçeriz. Deneyimli fizyoterapistler, manuel modda tüm cihaz parametrelerine serbest erişimle işlem seçebilirler.

Yenilikçi Çözümler

Impactis M+ 7 inçlik bir dokunmatik ekranlı renkli ekrana sahiptir. Cihaz, uzun yıllara dayanan deneyime dayalı olarak geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Şok dalgası aplikatörünün ön tarafı, cihazla çalışma konforunu artıran bir şekilde tasarlanmıştır ve şok yayı emici sistemi, şok dalga yayılırken titreşimleri önemli ölçüde azaltmaya olanak tanır. Bu tür bir çözüm, ürünün fizyoterapist için güvenli olmasını sağlar.

Kullanıcı için başka bir kolaylık, interval yayın modu adı verilen yenilikçi bir çözümdür. Bu, aplikatör düğmesine basarak tek darbe modundan sürekli yayın moduna geçişi içerir. Bu prosedür, özellikle tetik nokta terapisi için uygundur. Darbe yayın modu, tetik noktanın yerini bulmanıza olanak tanırken, sürekli mod, kesin terapi yapmak içindir.

Impactis M+ ile yapılan tedavi mükemmel sonuçlar elde etmeye olanak tanır ve estetik tıp için ayrılmış isteğe bağlı bir verici, uzman fizyoterapi merkezinin hastalarına sunabileceği tedavilerin yelpazesini genişletir.

Daha fazla bilgi alın

Cihazlarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.