Polaris HP S

Polaris HP S, biyo-stimülasyon ve yüksek güç lazer terapisi yapma olanağı sağlar. Tedavi sırasında maksimum etkililik sağlayan her iki terapinin etkilerini birleştirir. Cihaz, sürekli, nabız veya süpernabız modunda çalışabilen 808 ve 980 nm dalga boyuna sahip iki lazer modülüne (8 ve 10 W güç) sahiptir.

Polaris HP S, aynı zamanda termal etki olasılığını azaltan ve yüzey dokulardaki güç kayıplarını telafi eden bir lazer ışını oluşturmayı sağlayan yenilikçi bir odaklama DILA adaptörü (Derin İç Dokular Lazer Adaptörü) ile çalışır.

Hastalar İçin Faydaları

Modern Ağrı Tedavisi

Farklı dalga boylarına sahip iki modülün eşzamanlı kullanımı, vücudun seçilen bir bölgesini biyostimülasyon ile tedavi etmeyi ve uygulama alanında etkili ve hızlı bir termal etki elde etmeyi mümkün kılar. Bu şekilde, Polaris HP S, kemik ve yumuşak dokularla ilgili şiddetli, kronik ağrıları dahi ortadan kaldırarak hastaların yaşam konforunu geri getirir. Yüksek güç lazer terapisi, ortopedi, romatoloji, dermatoloji, podoloji, nöroloji ve birçok diğer alanın hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur.

Dokular üzerindeki olumlu etkileri ayrıca veteriner tıp ve hayvan fizyoterapisi alanındaki uzmanlar tarafından da takdir edilmiştir.

Hızlı Doku Yenilenmesi

Biyo-stimülasyon ile yüksek güç lazer terapisi kombinasyonu, patolojik süreçle etkilenen doku bölgelerinde olumlu etki yapar. Lazer terapinin etkinliği sayesinde vücudun doku yenileme kapasitesi artar ve angiogenezi uyararak etkilenen bölgenin damarlanma ve beslenmesi de artar. 808 nm ve 980 nm dalga boylarının birleşimi antimutajenik bir etkiye sahiptir ve aynı zamanda kollajen, protein, RNA, DNA ve ATP sentezinin artmasına, hücre ve çevre arasındaki elektrolit değişimini hızlandırmaya, fibroblast aktivitesini uyarlamaya, dokunun daha fazla oksijenlenmesine, patojenlere karşı doğal koruma olan fagositozu ve Melzack ve Wall tarafından önerilen ağrı kapı kontrol teorisine göre analjezik mekanizmanın aktive edilmesiyle ağrının önemli ölçüde azalmasına neden olur.

Gelişmiş Teknoloji

ASTAR, daha derin doku katmanlarına yönelik tedaviyi mümkün kılan benzersiz bir çözüm tasarlamış ve patentlemiştir. DILA (Derin İç Dokular Lazer Adaptörü), gelişmiş bir optik sistem kullanarak dokuya odaklanmış bir lazer ışınının birkaç santimetre derinliğe kadar oluşturulmasına olanak tanır. Bu teknolojinin kullanımı, lazer ışınlarının uygulandığı bölgenin yüzeyindeki termal etkiyi önemli ölçüde azaltır. DILA, isteğe bağlı eklenebilen bir aksesuarıdır.

 

Terapistler İçin Avantajlar

Kullanımı Kolay

Cihaz, fizyoterapi uzmanlarının ihtiyaçları ve önerileri doğrultusunda tasarlanmıştır, böylece uzun süreli tedavi etkilerinin elde edilmesine olanak tanır. Polaris HP S, büyük bir 7 inç grafik ekran üzerinde dokunmatik panel ile görüntülenen belirli tedavi prosedürlerini gerçekleştirme metodolojisini açıklayan pratik bir ansiklopedi ile donatılmıştır. Kullanıcı manuel veya program modunda çalışmayı seçebilir ve her iki radyasyon kaynağı için bağımsız ayarları seçebilir. Adaptör değişimi son derece basittir ve lazer uygulama alanı, terapiye tabi tutulan bölgeyi tam olarak tanımlamayı sağlayan bir pilot ışın ile gösterilir. Cihazın işletimi ve tedavi parametrelerinin hızlı değişimi kullanışlı bir düğme ile kolaylaştırılır. Yüksek güç ve biyostimülasyon lazer terapisi. Polaris HP S, aynı anda yüksek güç ve biyostimülasyon lazer olarak kullanılabilen bir çift kullanımlı cihazdır. Denetleyici, iki dahili radyasyon kaynağına sahiptir (darbe modunda maksimum çıkış gücü 18 W’a kadar). Desteklenen aplikatörler listesi R ve IR nokta probeleri, küme lazer aplikatörü ve ASTAR teklifinde de bulunan taramalı lazer aplikatörü içerir. Bu aplikatörlerden herhangi birini kullanarak biyostimülasyon lazer tedavileri uygulamanıza olanak tanır.

Taşınabilir, Konforlu ve Güvenli

Polaris HP S cihazı sayesinde kullanıcı tarafından seçilen herhangi bir yerde fizyoterapi merkezinde veya mobil olarak tedaviler gerçekleştirme imkanı vardır. Cihaz hafif ve sadece 6 kg ağırlığındadır ve isteğe bağlı olarak sunulan ergonomik çanta, cihazın ekipmanıyla birlikte sığacaktır. Polaris HP S, her açıldığında tüm cihaz modüllerinin mevcut kontrolünü sağlayan dahili bir kendini test etme prosedürüne sahiptir.